Тој е човекот кој ги откри најголемите тајни на Македонија, целата дрога се продава преку...

Поранешниот разузнавач и првиот главен човек на тајните служби на самостојна Македонија, Слободан Богое...

2 споделувања

Што ќе се случи доколку не се истуширате 48 часа?

За многумина туширањето е дневна рутина, но тоа не значи дека треба секој ден да се туширате. Но што с...

1 споделување

Ликвидирани две лица осомничени за тероризам

Двајца припадници на нелегални вооружени формации, осомничени за тероризам, се ликвидирани во ...

2 споделувања

Од хероински зависник, до милионер

Пред 13 години Калил Рафати бил бездомник, зависник од хероин, а потоа и затвореник.

3 фотографии
4 споделувања

Работи кои ниту едно македонско семејство не ги знае - не смеат да ви ја исклучат...

Обично ви доаѓаат да ви ја исклучат струјата со некаков налог од фирма кои нема никаква важност. Не п...

3 споделувања


„Добрите луѓе завршуваат лошо во животот, а лошите завршуваат уште подобро“. Џамбазов

levo
desno
ВИДЕО

Погледнете го идниот дом на претседателот Барак Обама...

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека тој и неговото семејство ќе останат во Вашингтон и по завршување на неговиот претседателски мандат во јануари, поради училишните обврски на неговата помлада ќерка Саша.

4 фотографии
4 споделувања

Услови кои треба да ги исполнувате за да бидете телохранител на Путин

Иако шефот на Кремљ зачестено добива закани дека му се подготвува атентат, покрај него не може...

4 споделувања

Мајката се запали на гробот на својот син Александар кој пред 6 месеци...

Билјана Јаќимовиќ, мајката на навивачот на Црвена Ѕвезда, 21 годишниот Александар Јаќимовиќ, кој пред 6 м...

5 споделувања

Ноември ќе биде среќен за овие три хороскопски знаци

СЀ ЌЕ ИМ ОДИ ОД РАКА – НОЕМВРИ ЌЕ БИДЕ СРЕЌЕН ЗА ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

1 фотографија
2 споделувања
НАЈПОПУЛАРНИ 11 ЗА НЕДЕЛАВА
01 Работи кои ниту едно македонско семејство не ги знае - не смеат да ви ја исклучат...
holder
02 Пуштена во употреба железната 100-денарка, еве како изгледа (фото)
03 Најголемата тајна на НАСА: Нема да ви се верува што се наоѓа во оваа пештера во Македонија (фото)
04 Ќе се шокирате од писмото на нов полицаец во Македонија: Овие бездушните да знаете што ни прават...
05 Владимир Путин е убиен?
06 ЦИА тврди дека за неколку години ќе започне војна на Балканот, а Македонија и Србија ќе војуваат против...
07 10 најбезбедни држави доколку се случи Трета Светска војна
08 9 причини зошто тој обожава орално да ве задоволи, 5-тата ќе ве изненади
09 Шокантно: Нема да ви се верува кој се борел против Македонската армија и полиција во 2001 година
10 Тајна терористичка база близу Шар Планина
11 Предвидување на Нострадамус: Нема да ви се верува што ќе и се случи на Македонија
НАЈСПОДЕЛУВАНО НА FACEBOOK
„Сите размислуваат за менување на светот, а никој не размислува за менување на себе си.“ Толстој

levo
desno
ФОТО-СТОРИИ

Владимир Путин е убиен?

Вистинскиот Путин е убиен или умирел од рак во 2007-та?

5 споделувања

Емили Ратајковски го покажа совршениот задник во танга

Емили Ратајковски повторно е ѕвезда на Инстаграм, благодарение на секси фотографијата која ...

4 фотографии
5 споделувања

Зошто секогаш кога излегувате од вашиот дом треба да оставите паричка во замрзнувачот?

Дали некогаш сте пристигнале од подолго патување и сте забележале дека вашите дигитални часовници по...

3 споделувања

Вакво нешто може да се види само во државна болница во Скопје (фото)

Во нашите книшки може се да се најде од слики, снимки, упати, ливчиња, извештаи па дури и икони и молитви.

1 фотографија
1 споделување

Потресна исповед на родителите чие дете загина на улиците во Скопје

Во 2015 година, вкупно 22 лица на возраст до 18 години го загубиле животот во сообраќајни незгоди, од кои 9 бил...

1 споделување

Специјалци во Охрид, полицијата распостранета на сите страни

Апсења за проситутција во Охрид...

4 споделувања